Nasze zwierzaki.

lek.wet.Anna Baszak
 
   
Nifuroksazyd - w skrócie Nifek

Nifek trafił do Nas w lecie 2003r. jako małe brudne kociątko, ze świerzbem, pchłami i robakami. Miał może 7 tygodni. Siedział samotnie na środku drogi między Lubinem a Krzeczynem Wielkim i miauczał rozpaczliwie. Przejeżdżające samochody starały się go omijać. Na dodatek zaczął padać deszcz. I jak tu nie wziąć takiego biedactwa?
A jak wyrósł - to widać na zdjęciach.
 
Obrzydliwe, tak jeść; trawę... O ! To już najwyższy czas nakarmić kota... Nie budzić do wiosny.
     
  Frytka  

Być może to dziwne, ale Frytka jest znajdą. Ktoś wyrzucił ją jesienią 1999r. jako małego kotka (miała może 6 tygodni) przy ogródkach działkowych. Była niesamowicie brudna, miała pchły, świerzb w uszach, "koci katar" i ogólnie była w złym stanie.
I tak została z Nami.
Chciałoby się powiedzieć : "brzydkie kociątko". :)
 
  Tak,śliczna jestem,wiem.  
     
Kłopot albo Małe Cthulhu

Mieliśmy już jednego kota, a że jeden kot to, wbrew pozorom, większy problem niż dwa, stwierdziliśmy z mężem, że mamy "wakat" dla kota. Powinien być to kot, którego nikt nie chce i który nie przeżyje bez pomocy człowieka. I tak czekaliśmy...
Pewnego dnia latem 2006r. pod oknami naszego bloku zamiauczał kociak. Miauczał dzieñ, następnego dnia też, i następnego... Mały szary kotek, trochę opiekowały się nim dzieci, ale zasadniczo był sam, bez mamy. I nikt go nie chciał. Więc wzięliśmy go my. Okazało się, że oprócz "standardowego zestawu startowego" (pchły, "koci katar", robaki) ma jeszcze wwijające się powieki (entropium) prowadzące do owrzodzenia rogówki. Konieczna była operacja aby kocię nie straciło wzroku. Efekt założenia szwów ściągających powieki był zadziwiający - zmiany na rogówce i stan zapalny zniknęły w przeciągu 2 tygodni. Te dwa tygodnie wystarczyły również na to, aby powieki powróciły do właściwego stanu bez konieczności powtórnej operacji po osiągnięciu dojrzałości.
Oczekiwaliśmy chaosu, który niechybnie wprowadzi w domu mały kotek, ale przeliczyliśmy się. Zamiast Małego Cthulhu został Mały Kłopot. Wszystkożerny kot (w skład jego menu wchodzi m.in. pieczywo ryżowe, płatki kukurydziane, chrupki, pokarm dla rybek itp.) o usposobieniu Gandhi'ego, ze spokojem przyjmującym ciągnięcie za ogon czy przypadkowe przysiadnięcie.
 
Pojemnik pełen kota. OK,tylko nie wkładaj mi palca do oka,dobrze? Kocia joga